AÇIKTAN AKAN KANALİZASYON SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Ormanbağı köyünde açıktan akan kanalizasyon sağlığı tehdit ediyor.Köyün ortasından akan kanalizasyonun halkın sağlığını tehdit ettiğini belirten Mustafa Demir adlı köylü, “Kışın koku belki hissedilmiyor....

AÇIKTAN AKAN KANALİZASYON SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR
Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Ormanbağı köyünde açıktan akan kanalizasyon sağlığı tehdit ediyor.
Köyün ortasından akan kanalizasyonun halkın sağlığını tehdit ettiğini belirten Mustafa Demir adlı köylü, “Kışın koku belki hissedilmiyor. Ama yaz aylarında birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Daha önce köylerin altyapı projeleri KÖYDES kapsamında bu köyün kanalizasyon ve su sorununun tamamlanacağı söylenmesine rağmen halen bir çalışma yapılmadı. Özellikle çocukların hasta düşmesinden tedirginlik duyuyoruz” dedi.
Köyde ayrıca susuzluk çektiklerini de dile getiren Demir, "Tüm evlere içme suyu hattı çekilmiş, kışın su sorunu yaşamıyoruz. Ancak yazın susuzluk çekildiği için kadınlar yüksek yamaçlarda bulunan kaynaklardan su çekerek sorunu gidermeye çalışıyor. Genellikle de cefayı kadınlarımız çekiyor. Burada kaynak sıkıntısı olmaması gerekir. Ancak buna rağmen evlerimize yazın su alamıyoruz. Bu konuda yetkililerden hizmet bekliyoruz” diye konuştu.
150 haneli köyün gelirinin tarım ve meyvecilikle sağlandığı belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326