Adeo’dan Anlamlı Hizmet

Adana Eczacı Odası (ADEO) tarafından Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen ve Akılcı İlaç Kullanımına yönelik halkı bilgilendiren görsel mesajlar ile günlük nöbetçi eczanelerin harita bilgileri ile birlikte verileceği...

Adeo’dan Anlamlı Hizmet
Adana Eczacı Odası (ADEO) tarafından Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen ve Akılcı İlaç Kullanımına yönelik halkı bilgilendiren görsel mesajlar ile günlük nöbetçi eczanelerin harita bilgileri ile birlikte verileceği ekranların ilki Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde uygulamaya açıldı.
Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç ve Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Haşim İşibol ile birlikte uygulamayı inceleyen ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığının da öncelikli gündemlerinden biri olan Akılcı İlaç Kullanımı bizim de çok önemsediğimiz ve gündemimizde olan bir konuydu. Bir yanıyla ilaçların yanlış kullanımı sonucu vatandaşlarımızın tedavi olamama ve karşılaşabilecekleri yeni sağlık sorunları ile ilgili sıkıntılarını minimize etmek, diğer yanıyla da yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı ile ülke ekonomisine verilen zararın azaltılması adına ülkemizde ilk olan bu projeyi Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte hazırlayarak uygulamaya başladık" dedi.
Hastanelere yerleştirdikleri bu ekranlar sayesinde Akılcı İlaç Kullanımı ile ilgili görsel mesajların yanı sıra nöbetçi eczanelerin harita bilgileri ile birlikte vatandaşlara sunularak nöbetçi eczanelere ulaşımın kolaylaştırılmasının amaçlandığını vurgulayan Ecz. Özkan, "Proje kapsamında önümüzdeki günlerde bölgemizde bulunan tüm kamu, üniversite ve özel hastanelere yerleştirmeyi düşündüğümüz bu ekranları süreç içerisinde yaygınlaştırılarak eczanelerimizin vitrinlerine de yerleştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER