Akaryakıt İstasyonunda Soygun

Akaryakıt İstasyonunda Soygun

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Etili köyünde, bir akaryakıt istasyonu kimliği belirsiz kişilerce soyuldu. Gece istasyon görevlisi uyuduğu sırada içeriye biber gazı sıkan soyguncular, görevliyi darp edip 5 bin TL çaldı.
Çan-Bayramiç kara yolu üzerinde Etili köyü girişinde bulunan bir akaryakıt istasyonu, gece 03.30 sıralarında soyuldu. İstasyona gelen kimliği henüz belirlenemeyen şahıslar, petrol istasyonunun bahçesinin arka bölümünden yazıhaneye yaklaştı. O sırada uyuyan Cengiz Özay’ın (36) bulunduğu odanın penceresinden biber gazı sıkan hırsızlar, Özay’ın dışarı çıkmasını bekledi. Gazdan etkilenen Özay’ı bıçak ve sopalarla saldırarak etkisiz hale getiren hırsızlar, yazıhanede bulunan kasayı açarak içinde bulunan yaklaşık 5 bin TL parayla kaçtı.
Koluna ve başına aldığı darbelerle yaralanan Cengiz Özay, istasyon sahibi olan babası Mehmet İbrahim Özay’ı cep telefonu ile arayarak haber verdi. Yaralı olarak Çan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Özay, burada yapılan müdahalesinin ardından Çanakkale’ye sevk edildi. Jandarma, hırsızları yakalamak için tahkikat başlattı. Köyde bulunan güvenlik kameraları incelemeye alındı.