Aksaray’da Aile Hekimlerinden Nöbet Sistemine Tepki

Aksaray’da aile hekimleri nöbet sistemini protesto etti. Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde toplanan hekimler, ellerinde pankartlarla eylem yaptı.Aile hekimleri adına konuşan Aile Hekimleri Derneği Başkanı Şenol Atakan çalışmaya karşı...

Aksaray’da Aile Hekimlerinden Nöbet Sistemine Tepki
Aksaray’da aile hekimleri nöbet sistemini protesto etti. Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde toplanan hekimler, ellerinde pankartlarla eylem yaptı.
Aile hekimleri adına konuşan Aile Hekimleri Derneği Başkanı Şenol Atakan çalışmaya karşı olmadıklarını belirterek, “Biz, dayatmalara karşıyız. Sağlık sisteminin temeli olan aile hekimliği yeni düzenlemelerle iyileştirilmek yerine yok edilmek üzeredir. Sağlıkta yapılan dönüşümde otoritenin üzerinde en büyük baskısı ve kararlarını etkileyen bakış açısı hasta memnuniyeti. Oysaki sağlık çalışanlarının memnuniyetini artırmaya yönelik tespitlerde bulunmak, bu bağlamdaki düzenlemeleri hayata geçirmek, her türlü sağlık projesinin temel yapı taşı olmalıdır. Ayrıca sağlık çalışanlarının memnuniyetinin, hasta memnuniyetinin ön koşulu olduğunu da unutmamak gerekir. Aile hekimliği çalışanları üzerine yapılan baskılar artık dayanılmaz hale gelmiştir. Aile hekimlerinin eğitimi için nöbet düzenlemesi yapıyoruz diye başlayan süreç, aile hekimlerine acilde ihtiyacımız var şeklinde devam etmiş, nöbetsiz sağlık sistemi olması şekline dönüşerek son olarak da ’aile hekimlerini aileler ile daha çok bir araya getireceğiz’e dönmüştür. Bakanlık gerçekleri gizlemeye çalışmaktadır. Sorunun adı teşvik edilmiş acile başvuru sorunudur. Bu sorunun sebebi ve çözümü aile hekimlerinde değildir. Bu sorun bahane edilerek aile hekimliği uygulaması bitirilmek istenmektedir" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326