Aksaray’da Hat Sanatı Sergisi Açıldı

Aksaray’da Hat Sanatı Sergisi Açıldı

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Hülya Kutlu’nun kişisel hat sanatının sergisinin açılışını yaptı.
Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kursunda (AKMEK), aldığı eğitimle fayans üzerine hat, tezhip ve minyatür sır üstü çalışmalarını sergileyen Hülya Kutlu, kişisel sergisini bir alışveriş merkezinde açtı.
Hat sanatının ön planda tutulduğu sanat sergisinin açılışına eşi Hasibe Yazgı ile katılan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Hülya Kutlu Hanımefendinin yapmış olduğu hat sanatı eserlerini kurdelamızı kestikten sonra gezeceğiz. AKMEK bünyesinde birçok sergiye imza atmış ve bu serginin de yapımcısı olmuştur. Kendisini tebrik ediyoruz, daha güzel ve başka çalışmalarda da devamının gelmesini isteriz.
Belediyemiz bünyesindeki AKMEK’te çalışan bayanlarımız el emeği göz nuru çalışmalar yapıyor. Şehrimizin maddi, manevi ve kültürel güzellikleri burada çok güzel yansıtılıyor. Biz bu ürünleri düğünlerimizde hem de şehrimizi ziyarete gelen bakanlarımıza da sunuyoruz. Çok güzel tepkiler alıyoruz ve ürünlerimiz büyük beğeni topluyor” dedi.
Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa katılarak kendisine destek veren Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ederek Hülya Kutlu, sergide en çok beğeni alan bir eseri Başkan Yazgıya hediye etti.