Aksoy: "30 Ağustos Destansı Zaferlerinden Birisi”

Aksoy: "30 Ağustos Destansı Zaferlerinden Birisi”

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “30 Ağustos milletimizin, vatan sevgisini ve bağımsızlık tutkusunu tüm dünyaya gösterdiği, destansı zaferlerinden birisidir” dedi.
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıl dönümü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı. 30 Ağustos Zaferi’nin vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusun bağımsızlığını müjdelediğini söyleyen Vali Hüseyin Aksoy, “30 Ağustos Zaferi’nin 92. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 30 Ağustos milletimizin, vatan sevgisini ve bağımsızlık tutkusunu tüm dünyaya gösterdiği, destansı zaferlerinden birisidir. 30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir” diye konuştu
Vali Aksoy mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, milletimizin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur. Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bu inançla; yüce milletimizin, silahlı kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm Samsunlu hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda kanlarını akıtan şehitlerimize, aramızda olmayan gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.”