Alanya’da Çavuşoğlu Sevinci

Alanya’da Çavuşoğlu Sevinci

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun Ahmet Davutoğlu’ndan boşalan Dışişleri Bakanlığına getirilmesi, memleketi Antalya’nın Alanya ilçesinde sevinçle karşılandı. İlçenin önde gelenleri ve esnafı duydukları mutluluğu gazetecilerle paylaştı.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, “Kamuoyu desteği ve kendi kişisel performansı ile bu noktaya gelmiştir. Hiçbir zaman teşkilatlar da dahil hiç bir şeyi basamak olarak kullanmamıştır. Gelmiş olduğu bu noktadan dolayı kendisini ve ailesini tebrik ediyorum. Alanya, Antalya ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Aslında çok olağanüstü bir durum değil.Çavuşoğlu zaten hep ilkleri başarmıştır. Avrupa Birliği Parlamenterler Birliği Başkanı olduğu dönemde de ülkemizi en iyi şekilde tüm dünyada temsil etmişti. Yeni görevini de en iyi şekilde icra edeceğine inanıyorum” dedi.
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ise Çavuşoğlu’nun bilgi, birikim ve siyasi altyapısıyla yeni görevini hak ettiğine inandığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ve yeni kabinenin belirlenmesi sürecinin son derece iyi idare edildiğini belirten Sili, “Alanya’nın yetiştirdiği müstesna insanlardan birisi olan Çavuşoğlu’nu kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bu geçiş sürecinin iyi idare edilmesi turizm adına son derece önemli. Ülkede olası siyasi karışıklık turizmde sorun yaratabilirdi. Yeni kabineye ve hükümete başarılar diliyorum. Çavuşoğlu’nun Alanyalı olması dolayısıyla bundan sonra da bölgeye faydalı olacaktır” şeklinde konuştu.
Alanyalı Hüseyin Kanmaz, “Bir Alanyalı olarak hemşehrimizin böyle bir görevde olması gurur vericidir. Alanya ve tüm Akdeniz halkı bilir ki bu bir başarı öyküsüdür ve kolay olmamıştır. Kendisini destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle bu zorlu yolda yanında olan iki kişi kızı İrem ve Hülya hanımdır. Bu zorlu yolda çok yoğun bir tempoyla çalışmıştır ve bizim gururumuz olmuştur. Allah muaffak etsin” derken, Adem Tunç ise “Alanya’dan çıkan ilk bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı’na getirilmesi beni çok mutlu etti. Zaten başarılı işlere imza atan Çavuşoğlu’nun yeni görevini de layıkıyla yapacağından eminim” ifadelerini kullandı.
Alanyalı Osman Aktitiz da, “Bir Alanyalı olarak içimizden birinin Dışişleri Bakanı olması bizi gururlandırdı. Başarılarının devamını diliyoruz” dedi.