Alıcık, Tüed Nazilli Şubesi’ni Ziyaret Etti

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şubesi’ni ziyaret etti.Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şube Başkanı Faruk Baştepe, Yönetim Kurulu üyeleri Cengizhan Ateş, Cihan Ükünç ve Mesut...

Alıcık, Tüed Nazilli Şubesi’ni Ziyaret Etti
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şubesi’ni ziyaret etti.
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şube Başkanı Faruk Baştepe, Yönetim Kurulu üyeleri Cengizhan Ateş, Cihan Ükünç ve Mesut Uğurlu’nun karşıladığı Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ziyaretinde emeklilerin sorunlarını dinledi. Çarşı içinde yaşadıkları sıkıntıların yanı sıra 60-65 yaş üstü emeklilerin şehir içi ulaşım araçlarından indirimli olarak faydalanmak istediklerini belirten Yönetim Kurulu üyeleri “kanunen böyle bir hakkımız var. Bu hakkı Nazilli’de de kullanmak istiyoruz. Bu konuda biz emeklilere gerekli imkân ve şartların yaratılması konusunda Nazillimizin şehr-i emini olarak yardımlarınızı bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.
Başkan Alıcık kanunen böyle bir hakka sahip olan emeklilerin Nazilli’de de bu haktan yararlanabilmeleri için gerekli araştırma ve çalışmaları yapacağını belirterek “Hayatlarının yarısından fazlasını çalışarak geçirmiş olan emekli vatandaşlarımızı emekli olduktan sonra rahat ve huzurlu bir yaşama sahip olmaları en doğal haklarıdır. Toplumumuzun yaşam ustaları sayılan sizler, bizlere yaşam tecrübeleriniz ile örnek teşkil etmektesiniz. Ülkemizde 65 yaş ve üstündekiler, şehir içi toplu taşıma hizmetleri ile demiryolları ve denizyollarının şehir içi hatlarından ücretsiz yararlanıyor. Bu uygulamadan Nazilli’de yaşayan emeklilerimizin nasıl yararlanabileceği konusunu bizzat ilgilenerek çözüme ulaştırmak için görüşmeler yapacağım. Tek temennim emekliliğinizin tadını çıkararak sağlıklı hayırlı ömrünüzün olmasını diliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326