Alman Belgeselci Ölü Bulundu

Alman Belgeselci Ölü Bulundu

Muğla’nın Fethiye ilçesinde araştırma yaparken kaybolan Alman belgeselci Bernd Girrbac, komandoların seyyar baz istasyonları yardımıyla yürüttüğü aramalarda 4 gün sonra ölü bulundu.
Likya Yolu belgesel çekimi ön araştırması için eşi Elke ile birlikte Fethiye’ye gelen Alman belgeselci Bernd Girrbac (58), salı günü öğle saatlerinde Aktaş mevkiinde kaybolmuştu. Alman belgeselcinin bulunması için Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Sahil Güvenlik, AKUT, jandarma ve vatandaşların birlikte yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarında geride kalan 3 günde sonuç alınamamıştı.
Muğla İl Jandarma Alay Komutanlığı Komanda Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığında görevli 45 askerin katılımıyla dün Faralya Koyu çevresinde yoğunlaştırılan aramalara gece de ara verilmeyerek sabaha kadar devam edildi.
SEYYAR BAZ İSTASYONU GETİRİLDİ
Alman belgeselci Girrbac’ın çalışır vaziyette olması ancak cevap alınmaması üzerine Muğla ve Antalya’dan iki adet seyyaz baz istasyonu getirildi. Jandarma iz takip köpeği Efor’un da destek verdiği çalışmalarda, 5 kilometrelik alan saha daraltma yöntemiyle tarandı.
Cep telefonu sinyalini takip eden komando ekipleri, Bernd Girrbac’ı bu sabah saatlerinde Faralya Mahalesi Karaburun mevkiinde yola 50 metre kala çalıların arasında ölü olarak bulundu. Girrbac’ın cansız bedenine ulaşılmasının ardından bölgeye olay yeri inceleme ekiplerinden destek istendi.