Altaç’tan 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, tüm insanlığın barışa su gibi ihtiyaç duyduğunu ve barış içerisinde yaşamasını istemenin insan...

Altaç’tan 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, tüm insanlığın barışa su gibi ihtiyaç duyduğunu ve barış içerisinde yaşamasını istemenin insan olmanın en doğal sonuçlarından biri olduğunu söyledi.
1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yazılı mesaj yayımlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, mesajında barışın önemine vurgu yaptı. Bugünlerde birlik, beraberlik ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacın olduğunu, Suriye, Mısır ve tüm dünyanın hak ettiği barış, huzur ve sükunete kavuşması için küresel anlamda bir girişimin olması gerektiğini aktaran Altaç mesajında, küresel anlamda acı hadiselerin ve şiddet olayların yaşandığı, devlet yöneticilerinin kendi vatandaşına anti-demokratik ve insanlık dışı uygulamaları neticesinde her gün onlarca insanın yaşamını yitirdiği ve zulüm gördüğü dönemde, birlik, beraberlik ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
Tüm insanlığın barışa su gibi ihtiyaç duyduğunu ve barış içerisinde yaşamasını istemenin insan olmanın en doğal sonuçlarından bir durum olduğunu dile getiren Altaç, mesajında, “İnsanlığın tarihi insanlara göstermiştir ki barış ancak emekle ve çalışmakla mümkün olabilir. Bölgemizde ve dünyada barışı tesis etmeye katkı sunmak için tüm genç kardeşlerimi siyaset yapmaya, barış dilini hakim kılma mücadelesi içerisinde olmalıyız. Acının ve gözyaşının olmadığı, sevginin paylaşıldığı bir dünya için her renkten insanın farklı düşüncelere rağmen ortak değerlerde buluşup birbirlerinin farklılıklarına saygı duyması gerekir. Unutmayalım ki hiçbir buluş, hiçbir güzellik savaş ve kavga ortamında doğmamıştır. Bizler de tüm farklılıklarımızla sevgi, saygı ve barış zemininde buluşarak yaşıyoruz ve böyle de yaşamaya devam edeceğiz. Şiddetin, çatışmanın son bulduğu bir dünyada bütün etnik kimlik ve inançların birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşaması temennisinde bulunarak sevginin ve hoşgörünün herkes tarafından yaşam biçimi olarak benimsenmesi, savaşın, şiddetin olmadığı bir dünyada, insanların dostça, kardeşçe yaşamasını diliyor, 1 Eylül Dünya Barış Günü tüm insanlığa, ülkemize, bölgemize hayırlar getirmesinin temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER