Antik Tiyatroda “aıda” Rüzgarı Esti

21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği tarihi Aspendos Antik Tiyatro’da "Aida" operası ile başladı.Antalya’nın Serik ilçesinde antik tiyatro Aspendos’ta 21. Uluslararası Aspendos...

Antik Tiyatroda “aıda” Rüzgarı Esti
21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği tarihi Aspendos Antik Tiyatro’da "Aida" operası ile başladı.
Antalya’nın Serik ilçesinde antik tiyatro Aspendos’ta 21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi. Giuseppe Verdi tarafından bestelenen Aida’nın sahnelenmesiyle başlayan festivalin ilk gününe yerli yabancı birçok sanatsever katıldı. Eser sanatseverlerce ayakta alkışlandı.
Etiyopyalı Prenses Aida ile Mısırlı savaşçı Ramades’in aralarında geçen aşkın anlatıldığı Aida eserinde, Ramades’in Aida’ya olan aşkı ile Firavun’a olan sadakati arasında kalması ve Firavun’un kızı Amneris’in Ramades’e aşık olması ile yaşanan çelişkiler sahnelendi.
Aida rolünde İstanbul Devlet Opera Ve Balesi sanatçısı soprano Evren Ekşioğlu, Radames rolünde İspanyol tenor Enrique Ferrer, Amneris rolünde Fransız Mezzo-Soprano Elena Gabouri, Ramfis rolünde Burak Bilgili, Firavun rolünde Hasan Alptekin, Amonasro rolünde Tamer Peker sahne aldı.
Festivalin 24 Eylül’de sona ereceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER