Asmmmo Başkanı Okkalı’dan Zafer Bayramı Mesajı

Asmmmo Başkanı Okkalı’dan Zafer Bayramı Mesajı

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Mehmet Okkalı, Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Okkalı yayımladığı mesajında, Anadolu topraklarının sonsuza kadar hür ve bağımsız vatan toprağı yapan, Cumhuriyete hayat veren Kurtuluş Savaşı’nın tacı büyük zaferin 92. yıl dönümünü milletçe kutlamanın büyük gurur ve coşkusunun yaşandığını belirtti.
"Bağımsızlık mücadelemizin en önemli adımlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, bir milletin geleceğine ipotek koymak isteyenlere karşı başlattığı bağımsızlık mücadelesinde dönüm noktasıdır. 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı, bağımsızlığa atılan en önemli adımdır. Türk Milletinin bu haklı ve onurlu mücadelesi, diğer milletlere de örnek olmuştur" diyen Okkalı şöyle devam etti:
"Bizlere düşen en büyük sorumluluk Kurtuluş Savaşı’nda ecdadımızın verdiği mücadeleyi ve o günlerin şartlarını daima hatırımızda tutarak daha çok çalışmak, daha çok üretmek, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi muasır medeniyet hedefinin üzerine taşımaktır.
Son zamanlarda ülkemiz üzerinde emelleri olan bazı karanlık odaklar birlik ve beraberliğimize zarar verme gayreti içerisinde oldukları açıkça görülmektedir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki bu necip millet tarih boyunca oynanan tüm oyunları birlik ve beraberlik içerisinde boşa çıkarmış, çıkarmaya devam edecektir. Et ile tırnak olan milletimiz bu zor günleri de aşacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen bu büyük ve onurlu mücadelenin kazanıldığı bu zaferin 92. yıl dönümünde, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu zaferi bize armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."