Ato Başkanı Bezci: “62. Hükümet Ülkemize Hayırlı Uğurlu Olsun”

Ato Başkanı Bezci: “62. Hükümet Ülkemize Hayırlı Uğurlu Olsun”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Ahmet Davutoğlu başbakanlığında kurulan Türkiye’nin 62. Hükümeti’nin başarılı çalışmalarıyla ülkeyi dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokacağına yürekten inandıklarını belirtti.
Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, 62. Hükümet’in Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı döneminde akademisyen ve siyaset adamı olarak başarılı hizmetler verdiğine dikkat çeken Bezci, “Sayın Davutoğlu’nun başarılı çalışmalarını 62. Hükümet’in başı olarak da sürdüreceğine inancımız tamdır” dedi.
Türkiye’nin özellikle son 10 yılda ekonomik ve siyasi alanda katettiği mesafenin önemine işaret eden Bezci, şunları söyledi:
“Ekonomik büyümenin devamı için siyasi istikrar çok önemli. Türkiye bir an önce gündemini ekonomiye çevirerek, büyümeyi artırıcı yapısal reformlarla yoluna devam etmelidir. Seçilmiş Cumhurbaşkanı ve güçlü hükümetin uyum içinde çalışmasıyla Türkiye gelişmiş ülkeler liginde hak ettiği yeri alacaktır.”