Aziz Nesin Yenimahalle’de “zübük” İle Anıldı

Aziz Nesin, doğumunun 100’üncü yılında Yenimahalle Belediyesi tarafından anıldı.Nedim Saban tarafından tiyatroya uyarlanarak sahneye taşınan Aziz Nesin’in ünlü romanı “Zübük”, 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda tiyatroseverlerle...

Aziz Nesin Yenimahalle’de “zübük” İle Anıldı
Aziz Nesin, doğumunun 100’üncü yılında Yenimahalle Belediyesi tarafından anıldı.
Nedim Saban tarafından tiyatroya uyarlanarak sahneye taşınan Aziz Nesin’in ünlü romanı “Zübük”, 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda tiyatroseverlerle buluştu. Oyunu Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan ve belediye meclis üyeleri de Yenimahallelilerle birlikte izledi.
Tiyatrokare tarafından müzikal olarak sahneye taşınan eserde ‘Zübük’ karakterini günümüzün önemli oyuncularından Tuna Orhan üstlendi. Müzikal komedi, Beylikeğrisi adlı hayali bir yerde bir seçim sandığının başında geçiyor. ‘Yalan Dünya’ dizisindeki sevilen ‘Yönetmen Tufan’ karakteriyle izlediğimiz Tuna Orhan, “Zübük” karakterine farklı bir yorum getiriyor. Oyunun diğer rollerinde ise tiyatro, sinema ve TV dizilerinden tanınan Derya Artemel, Füsun Kostak, Halim Ercan, Hakan Akın, Ercü Turan, Hilmi Özçelik, Evren Erler, Serdar Aydın, Emrah Düzkaya, Ena Alpar, Selim Tezin gibi önemli isimler rol alıyor.
Oyunda siyasi hayatına küçük bir ilçede başlayarak, milletvekilliğine kadar yükselen “İbrahim Zübükzade’nin” çevresindeki herkesi kandırarak, halkın manevi değerleri ve inançlarını sömürerek siyasette yükselişi anlatılıyor. Bu önlenemez yükselişi durdurmak isteyenler, son çare olarak onu daha da yükselterek Ankara’ya göndermeye karar verirler. Ancak Zübük, nereye giderse gitsin bela olmaya devam eder.
Bine yakın tiyatroseverin izlediği oyunun sonunda Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, başarılı performansları için Tiyatrokare oyuncularına tek tek teşekkür ederek çiçek verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326