Bağcılar’a Otoparklı Ve Asansörlü Cami

Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılan Bağcılar Yunus Emre Camii inşaatı devam ediyor. Tamamlanmak üzere olan camide otopark ve asansör bulunuyor.Bağcılar Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında cami ve okulların...

Bağcılar’a Otoparklı Ve Asansörlü Cami
Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılan Bağcılar Yunus Emre Camii inşaatı devam ediyor. Tamamlanmak üzere olan camide otopark ve asansör bulunuyor.
Bağcılar Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında cami ve okulların yapım ve onarımına devam ediyor. Yıkılan Bağcılar Yunus Emre Camii’nin yerine yenisi yapılırken, otopark ve asansör hizmetlerinin de yeni camiye eklendiği, belediye tarafından duyuruldu.
İlçedeki okulların yenilenmesi çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 12 caminin de yenileneceğini ve 3’ünün yıkılarak yerine yenilerinin yapıldığını ifade etti.
Öte yandan, inşaatı tamamlanmak üzere olan cami de, tek minareli ve asansörlü olacak şekilde tasarlandı. Ayrıca, zemin katına 336 metrekarelik ana namazgah bölümü, bodrum katında ise, mahfili olan 320 metrekarelik bir namazgah bulunacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER