Bağcılar’da Engelli Akülü Araçları İçin Şarj İstasyonu Açıldı

Akülü araç kullanan engellilerin yolda kalma korkusu sona erdi. Bağcılar’da engelliler, artık ilçenin iki noktasına konulan Engelli Araç Şarj İstasyonu’nda araçlarını şarj ederek yollarına devam edebilecek.Engellilerin evlerinde dört...

Bağcılar’da Engelli Akülü Araçları İçin Şarj İstasyonu Açıldı
Akülü araç kullanan engellilerin yolda kalma korkusu sona erdi. Bağcılar’da engelliler, artık ilçenin iki noktasına konulan Engelli Araç Şarj İstasyonu’nda araçlarını şarj ederek yollarına devam edebilecek.
Engellilerin evlerinde dört duvar arasında yaşamak zorunda kalmaması için birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Bağcılar Belediyesi, engellilerin akülü araçlarını şarj edebilmesi için Engelli Araç Şarj İstasyonu’nu hizmete sundu. Engeliler Sarayı ile Bağcılar Meydanı’nda metro istasyonu yanına konulan Engelli Araç Şarj İstasyonu engelli ilçe sakinlerinin yaşamını kolaylaştırdı.
“EVİMİZDEN AYRILMAYA ÇEKİNİYORDUK”
İstasyonda araçlarını şarj eden Bağcılarlı engelli sakinlerden Ömer Taştan ile Necla Şakiroğlu, Bağcılar Belediyesi’nin kendilerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çok güzel projeleri hayata geçirdiğini belirtti.
Hayatlarını tekerlekli sandalyede geçirdiğini ifade eden Ömer Taştan, istasyonun hizmete başlamasıyla ilgili memnuniyetini dile getirerek, ”Aracımız bizim elimiz kolumuz. Çünkü her yere onunla gidiyoruz. Bu yüzden aracımızın şarjının olması çok önemli. Önceleri akünün tükeneceği endişesiyle evimizin önünden uzaklaşmaya çekiniyorduk. Şimdi içimiz rahat. Alışverişe, çeşitli etkinliklere ve ziyaretlere gönül rahatlığıyla gidebiliyoruz” dedi.
Necla Şakiroğlu da istasyonun hizmete girmesiyle rahatladıklarını belirterek, “Birkaç kez aracımın aküsü bitince sıkıntı yaşadım. Evimden başka bir yere ulaşmak için saatlerce uğraştığımı hatırlıyorum. Kısa mesafede gidebileceğim bir yere saatler sonra zorlukla ulaşabilmiştim. İstasyon hayatımızı daha da kolaylaştırdı. Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.
AYNI ANDA ÜÇ ARAÇ ŞARJ OLABİLİYOR
Engelli hemşehrilerinin yoldayken araçlarının aküsünün tükeneceği korkusu yaşadıklarını hatırlatan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Araç, aküsünün bitmesi ile hareket yeteneğini kaybediyor. Engelli hemşehrilerim, aracının aküsü azaldığı zaman istasyonlarımıza gelerek aküsünü hızlı şarj sistemi ile doldurarak yoluna devam edebilmektedir. Aynı anda üç araç şarj edilebiliyor” diye konuştu.
Hizmetlerinde engellilere her zaman öncelik tanıdıklarını ifade eden Çağırıcı, maddi durumu iyi olmayan engellilere akülü araba ve tekerlekli sandalye verdiklerini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER