Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Çarşamba

19°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

18°/ 11°

Cumartesi

10°/

Pazar

10°/

Pazartesi

18°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Yerel Bartın

Balık Sezonu Açıldı, İşte Tezgahtaki Fiyatlar

Av yasağının kalkmasıyla birlikte balıklar tezgahlarda yerini alırken, Amasra’da hamsinin kilosu ise 5 TL’den satışa sunuldu.Eylül itibariyle av yasağı kalkmasıyla birlikte ’Vira Bismillah’ diyerek denize açılmak isteyen Bartınlı balıkçılar,...

Yayınlanma:

Av yasağının kalkmasıyla birlikte balıklar tezgahlarda yerini alırken, Amasra’da hamsinin kilosu ise 5 TL’den satışa sunuldu.
Eylül itibariyle av yasağı kalkmasıyla birlikte ’Vira Bismillah’ diyerek denize açılmak isteyen Bartınlı balıkçılar, hava muhalefeti ve deniz suyunun aşırı soğuk olması nedeniyle denize açılamadı. Marmara’da tutulan hamsi ve mezgit Bartın’da ve Amasra’da tezgahlarda yerini aldı. Hamsinin kilosu Amasra’da 5 TL’den satışa sunulurken, Mezgit ve İstavrit 10 TL’den satışa sunuldu. Hava muhalefeti nedeniyle balık fiyatlarının normal olduğunu ifade eden Amasralı balıkçı Kenan Kaya ise, önümüzdeki günlerde tezgahlarda diğer balıkların da yer almasını beklediklerini ifade etti. Amasra’da balıkçılar ise av yasağının sona ermesinin ardından hava şartlarının düzelmesini bekliyor.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler