Başbakan Davutoğlu’nun Özel Kalem Müdürü Seyit Ahmet Işkin Oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Özel Kalem Müdürü olarak Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi Seyit Ahmet Işkın görevlendirildi.Başbakan Davutoğlu’nun Özel Kalem Müdürü Seyit Ahmet Işkın oldu.SEYİT AHMET IŞKIN KİMDİR?1973 yılında...

Başbakan Davutoğlu’nun Özel Kalem Müdürü Seyit Ahmet Işkin Oldu
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Özel Kalem Müdürü olarak Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi Seyit Ahmet Işkın görevlendirildi.
Başbakan Davutoğlu’nun Özel Kalem Müdürü Seyit Ahmet Işkın oldu.
SEYİT AHMET IŞKIN KİMDİR?
1973 yılında Sivas’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Bölümü’nde yüksek lisans programını tamamladı. Halen Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Doktora Programı’na devam etmektedir. 1996-1999 yılları arasında bir sivil toplum kuruluşunda Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalıştı. 1999-2007 yılları arasında Bankacılık, Finansal Kiralama ve Sermaye Piyasaları alanında faaliyette bulunan çeşitli kurumların teftiş ve denetim birimlerinde görev yaptı. 2008-2013 yılları arasında İstanbul Altın Borsası’nda sırasıyla Teftiş Kurulu Başkanı ve Borsa Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. İstanbul Altın Borsası’nı temsilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Piyasalar ve Enstrümanlar Komitesi Üyeliği ve Onuncu Kalkınma Planı Özel İhtisas Komisyonu (Finansal Hizmetler) Üyeliği görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı Başkan Yardımcısı ve Türkiye İç Denetim Enstitüsü üyesi olan Işkın’ın bankacılık alanında yayımlanmış kitap ve makaleleri bulunmakta olup, evli ve iki çocuk babasıdır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER