Başkale Belediyesi Yol Stabilize Çalişmalarina Başladı

Van’ın Başkale Belediyesi yol stabilize çalışmalarına başladı.Başkale Belediyesi Büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanan ve belediyenin çalışma alanına giren köylerde ve merkez mahallelerinde mevsim şartları nedeniyle çamurlaşan...

Başkale Belediyesi Yol Stabilize Çalişmalarina Başladı
Van’ın Başkale Belediyesi yol stabilize çalışmalarına başladı.
Başkale Belediyesi Büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanan ve belediyenin çalışma alanına giren köylerde ve merkez mahallelerinde mevsim şartları nedeniyle çamurlaşan yollarda stabilize çalışması başlattı. Çalışmaların sürdüğü Tepebaşı Mahallesi’nde çöken yollar ve mahalle içi yol geçişleri kum taşınarak doldurulup stabilize edildi. Belediye Eş Başkanlığından çalışmalar ile ilgili yapılan açıklamada “İlçe merkezinde VASKİ ile beraber yürüttüğümüz kanalizasyon çalışmaları sonucu bozulan yollarda, kış şartları nedeniyle halkın mağduriyetinin en aza indirilmesi için stabilize çalışmaları başlattık. 2015 yılı içerisinde kanalizasyon ve alt yapısı bitmiş tüm yollarımızı kilit parke taşı ile döşeyerek halkımıza daha rahat kullanabilecekleri yollar yapmayı hedefliyoruz. Köy içi ve transit yollarında da büyük şehir ile beraber tüm araçlarımızı seferber ederek stabilize çalışmalarımıza başladık” denildi.
Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, “6360 sayılı Büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanan köylerimizde ve ilçe merkez mahallelerimizden olan Barış (Soran), Hasanabat (Pis), Ekecek (Balyan), Belencik (West), Kocaköy (Qereçya), Gedikbaşı (Çûx), Meydanlı (Bazrût), Saçan, Ortayol (Hirisan) Tepebaşı, Yeni ve Hafiziye Mahallelerinde stabilize çalışması ve mahalle içi geçiş yolları yapıldı. Çalışmalar devam ediyor” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326