Başkan Büyükkılıç Esnafları Ziyaret Etti

Başkan Büyükkılıç Esnafları Ziyaret Etti

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cuma namazı sonrası vatandaşlar ile sohbet ederek esnaf ziyaretinde bulundu.
Anbar mahallesinde bulunan esnafları gezerek belediye çalışmaları hakkında sohbet eden, ziyaret edilen dükkanlarda esnafı dinleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kamyoncular Sitesi esnafların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Her hafta bir mahalleyi gezerek yapılan çalışmalar ile yapılması gerekenleri tespit etmek için ekip olarak gezdiklerini kaydeden Büyükkılıç, “Bu mahalle gezileri son derece faydalı olmaktadır. Semtlerde hem belediye çalışmalarını yakından takip ediyor hem de bölge halkı ve esnaflar ile sohbet etme imkanı buluyoruz. Bugün iş ve küçük atölyelerin yer aldığı Anbar mahallesi Kamyoncular Sitesi’ni gezerek esnaf ile sohbet ettik. Esnaflarımızın sorun ve dileklerini dinledik. Burası adeta küçük sanayi bölgesi. Buraya 81 ilden hemşerilerimiz gelmektedir. Burası daha önceden planlandığında bu kadar araç ve esnaf yoktu, şimdi araç ve esnaf sayısı arttığından burayı yeniden gözden geçirerek daha güzel, Kayserimize yakışır bir şekilde düzenleyeceğiz. Ayrıca bu bölgeye hitap eden bakkal, fırın ve lokantaları gezdik. Halkın yoğun ilgisi ile karşılaşıyoruz. Bu bizi mutlu ediyor, çünkü yapılan yatırım ve hizmetlerin memnuniyetini göstermektedir” diye konuştu.
Belediye Başkan Büyükkılıç, Anbar mahallesinin bundan 20 yıl önce adeta kırsal köy görüntüsünde olduğunu, ancak kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde planlı bir imarlaşma ile alternatif yolları, semt pazar yerleri, donanımlı okulları, esnaf siteleri ile artık modern bir şehir ve Kayseri’ye yakışır bir mahalleye getirildiğini sözlerine ekledi.