Başkan Nakıboğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı

Başkan Nakıboğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, “Gaziantepli sanayiciler olarak, 30 Ağustos’ta kazanılan zaferi, ekonomik zaferlerle taçlandırarak ülkemizi yarınlara taşımak için mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.
Başkan Nakıboğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92’inci yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Türkiye’nin ve bugünkü cumhuriyetin temellerinin 30 Ağustos’ta elde edilen büyük zaferle atıldığını belirten Başkan Nakıboğlu, “Bugün hepimize düşen görev, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. Ülke olarak 2023 hedeflerimiz bunun en açık kanıtıdır” ifadesinde bulundu.
Başkan Nakıboğlu, 30 Ağustos’un Türk Milletinin, vatan sevgisini ve bağımsızlık tutkusunu tüm dünyaya gösterdiği şanlı bir zafer olduğunu belirterek, “Yüce Milletimizin, azim ve inanç kararlığından başka bir sermayesi olmadan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde “Ya İstiklal Ya Ölüm” ilkesi ile giriştiği İstiklal Savaşını, 30 Ağustos Zaferi ile nihayete erdirmiştir. Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir” dedi.
Başkan Nakıboğlu, mesajında şu görüşlere yer vererek şunları söyledi:
“Bugün bizlere düşen görev; bütün yokluklara rağmen her türlü zorluklar aşılarak kurulan Cumhuriyetimizi korumak ve muasır medeniyet seviyesine ulaştırmaktır. Gaziantepli sanayiciler olarak, 30 Ağustos’ta kazanılan zaferi, ekonomik zaferlerle taçlandırarak ülkemizi yarınlara taşımak için mücadelemizi sürdürüyoruz. Birlik beraberlik ve kardeşlik içinde, ülkemizin geleceğini en iyi şekilde inşa edeceğimize gönülden inanıyoruz.”