Başkan Şahin Beş Ayını Anlattı

Başkan Şahin Beş Ayını Anlattı

Antalya’nın Aksu ilçesi Belediye Başkanı Halil Şahin, hastane ile Macun Deresi ıslah çalışmalarına ağırlık verdiklerini, halkın denize girebilmesi için Kundu sahilinde halk plajları yapıldığını ve imar sorununun çözümü için çalışmalar yapıldığını söyledi.
30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den Aksu Belediye Başkanlığına seçilen Halil Şahin, beş aylık görev süresinde yaptığı hizmetleri anlattı. Macun Deresi ıslah çalışmalarına ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan Şahin, halkın denize girebilmesi için Kundu sahilinde halk plajları oluşturulduğunu, imar sorununun çözümü için çalışmalar yapıldığını ve eğitime gerekli önemim verildiğine dikkat çekti. Aksu’yu çok iyi bildiğini ve sorunların da farkında olduğunu belirten Başkan Şahin, ilçenin planlamaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Altıntaş başta olmak üzere imar sorununu çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını aktaran Başkan Şahin, "İmarla ilgili çalışmalar başlattık. Kundu’ya iki halk plajı kazandırdık, üçüncüsü yapım aşamasında. Aksu’da bizimle birlikte güven ortamı oluştu. 2B konusunda amacımız kullanıcılarına yerlerini vermek, herkes üzerine düşeni kırıp dökmeden yaparsa başarıya ulaşırız. Hastane sorununu çözüyoruz ve hastane bitene kadar semt polikliniğini kısa sürede hizmete açacağız. Kundu’daki kıyı bandı sorununu otelcilerle çözeceğiz. Otelcilerle toplantı yaptık, iki tarafın da başının ağrımaması için çalışıyoruz" diye konuştu.
AKSU KENT ORMANI İLE KAZANACAK
Aksu’ya çok amaçlı bir Kent Ormanı kazandırmak için yapılan görüşmeler olumlu geçtiğini kaydeden Başkan Şahin, "568 dönümlük bir ormanlık alanın tahsis aşamasına gelindi. Aksu Kent Ormanı’nda işletmeler, aktivite alanları, halkın pikniğini yapacağı alanlar yer alacak. Her mahalleye küçük çapta mesire alanları yapmak için Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşmeler sürüyor" dedi. Aksu Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin daha verimli çalışabilmeleri için Milli Egemenlik Caddesi üzerinde 8 bin metrekarelik bir alan tahsis edildiğini belirten Başkan Şahin, "İki birim bu alana taşınacak. Ayrıca bu bölgede altı düğün salonu, üstü kültür merkezi olacak şekilde bir proje hayata geçirilecek. İlçe halkının beklenti ve istekleri doğrultusunda Sosyal ve Kültürel etkinlikler düzenlenmeye devam edecek" diye konuştu.
KÖTÜ KOKU GİDERİLECEK
Aksu’da kötü kokusuyla, markalaşma yolunda ilerleyen köftecileri çileden çıkaran Macun Deresi’nin ıslahı ile ilgili önemli adımların atıldığını hatırlatan Başkan Şahin, "Derenin ıslah edilebilmesi için revize plan tamamlanmak üzere. Proje bitirildiğinde Aksu kangren haline gelmiş bir yaradan kurtulacak. Dere ıslah edilerek olası baskınların önüne geçilecek, hem Aksu köftesi kötü kokudan kurtulacak, hem de bölge görsel bir güzelliğe kavuşacak" ifadelerini kullandı.
PERGE AYDINLATILARAK GECELERİ DE GEZİLECEK
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yılda 228 bin turistin ziyaret ettiği Perge antik kentinin ışıklandırılarak gece de ziyaret edilebilmesi ve çevresinin albenisinin arttırılması için hazırlanan proje için ihale aşamasının tamamlandığını belirterek, "Perge’ye ulaşımın sağlandığı yol, kaldırım çalışmalarıyla birlikte yeniden düzenlenecek" dedi.
EXPO 2016’NIN AKSUYA GETİRİSİ NE OLACAK
Antalya’da bugüne kadar düzenlenecek en büyük etkinliklerden birisi olacak olan EXPO 2016 Antalya’nın en büyük kazananının Aksu olacağını ifade eden Başkan Şahin, EXPO sayesinde ilçeye çok büyük yatırımlar yapılacağını, raylı sistem, çevreyolları, kanalizasyon gibi hayati projelerle Aksu’nun önemli kazanımlar elde edeceğini belirtti.23 Nisan 2016 tarihinden sonra Aksu’da ciddi anlamda bir hareketlenme olacağını kaydeden Başkan Şahin, EXPO 2016 ile kazananın Aksu olacağını da sözlerine ekledi.