Büyü yaptırmak isterken dolandırıldı! “Senin yaşın küçük...”

İstanbul’da yaşayan genç kız büyü yaptırmak için internetten medyum buldu. Medyumla iletişime geçen genç kız büyü için 250 lira gönderdi. Medyum parayı aldı ancak sonra, “senin yaşın küçük olduğundan büyünün etkisi olmuyor” diyerek bin lira daha istedi. Paniğe kapılan genç kız durumu annesine anlatınca kızının dolandırıldığını anlayan anne Gülizar A. medyum hakkında suç duyurusunda bulundu.

Büyü yaptırmak isterken dolandırıldı! “Senin yaşın küçük...”

İstanbul Ataşehir’de yaşayan Gülizar A. kızının kendisine internetten bulduğu bir medyuma büyü yaptırmak için para gönderdiğini ancak medyumun hiçbir işlem yapmadığını ve üstüne tekrar para istediğini söyleyince soluğu savcılıkta aldı.

Sosyal medyada tanıştı! 'Büyü' çarptı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe veren Gülizar A. kızı E.A’nın internetten bulduğu medyum Ferdi D. ile büyü yaptırmak için iletişime geçtiğini belirtti. Medyum Ferdi D.’nin kızından kimlik ve ikamet bilgilerini ve fotoğrafını istediğini belirterek, “Kızımın 18 yaşından küçük olduğunu bildiği halde bu durumdan yararlanarak ve duygularını istismar ederek bu işlemi yapmayı kabul etmiştir. Karşılığında 250 lira istemiş ve kızım da bu parayı hesabına benim hesabımdan göndermiştir” ifadelerini kullandı.

“SENİN YAŞIN KÜÇÜK BÜYÜNÜN ETKİSİ OLMUYOR”

Ferdi D.’nin kızından daha sonra da bin lira istediğini belirten anne Gülizar A., “Kızıma, ‘senin yaşın küçük olduğundan büyünün etkisi olmuyor. Başka malzemeler alacağım’ diyerek bin lira daha istemiştir. Kızım da daha fazla para gönderemeyeceğini söyleyince şüpheli bu kez, ‘Bu kadar paraya işlemi yapmayacağım’ demiştir. Kızımın bu olay sebebiyle psikolojisi çok bozulmuştur” ifadelerini kullanarak Ferdi D.’den şikayetçi oldu.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327