Büyükşehir Çalişiyor

Büyükşehir Çalişiyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi asfalt yol konusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kabadüz ve Gürgentepe ilçelerinde sürdürülen çalışmalarda toplam 13 bin 800 metre asfalt yol yapıldı.
Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda Kabadüz ilçesi Başköy Mahalle yolunda 4.4 km, Yeşilada mahalle yolunda 5 km olmak üzere toplam 9.4 km yol çalışması yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gürgentepe ilçesi Gültepe mahallesinde de 4.4 km asfalt yolu hizmete sundu.
ÇALIŞMALAR TAKTİR GÖRÜYOR
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, çalışma sahası olarak 4 bölgeye ayırdıkları Ordu’nun her noktasında yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Ekiplerimiz bir yandan mevcut yollarda asfalt döşeyerek, diğer taraftan da yeni yoları hizmete açarak yoğun bir çalışma temposu sergiliyor. Ordu ili tarihinde bu denli bir yol çalışması görmemiştir. Büyükşehir Belediyesi olarak geride kalan 5 aylık süre içerisinde yürütülen çalışma, ilçe ilçe, mahalle mahalle, her vatandaşımız tarafından taktir görmektedir” dedi.
YOL AĞINDA İKİNCİ SIRADAYIZ
Verilen her sözün yanında ve takipçisi olduklarını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Önümüzdeki süreçte daha büyük yatırımlarla Ordunun geleceği için önemli mesafeler alacağız. Ordu ili toplam yol ağı olarak Türkiye’de ikinci sırada yer alıyor. Böylesine devasa bir ulaşım ağını halkın beklentileri doğrultusunda sağlıklı bir hale getirmek Allah izin verirse bize nasip olacak. Bu hizmeti yerine getirmek boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.
Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Perşembe İlçesinde 10 km, Ünye ilçesinde 5 km ve Çaybaşı İlçesinde de 2 km olmak üzere toplam 17 km’lik yolu bakıma alarak gerekli yerlere asfalt yama yaptı.