Büyükşehir’den Öğrencilere Destek

Ordu Üniversitesini (ODÜ) tercih ederek kayıt için Ordu’ya gelen öğrencilere, Ordu Büyükşehir Belediyesi ulaşım konusunda büyük bir kolaylık sağladı.Kuruluşundan bugüne önemli bir mesafe alarak tercih edilmede ön sıralara çıkmaya...

Büyükşehir’den Öğrencilere Destek
Ordu Üniversitesini (ODÜ) tercih ederek kayıt için Ordu’ya gelen öğrencilere, Ordu Büyükşehir Belediyesi ulaşım konusunda büyük bir kolaylık sağladı.
Kuruluşundan bugüne önemli bir mesafe alarak tercih edilmede ön sıralara çıkmaya başlayan ODÜ, bu yıl da dikkatleri üzerine çekti. Ordu Büyükşehir Belediyesi de kayıt olmak için Ordu’ya gelen öğrenci ve ailelerini, otogarda kurduğu stantlarda karşılayarak, ulaşım için önemli olan bir sorunu ortadan kaldırmış oldu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2014 yılında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucu üniversiteyi kazanan öğrencilerin kesin kayıt işlemlerinde zorluk yaşamamaları için otogarda stant ve ulaşım için araç desteği verdi. Büyükşehir hizmete sunduğu araçlarla fakülte ve yüksekokullardaki kayıt bürolarına öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak adına belirli aralıklarla ücretsiz servisler düzenleyerek öğrencilerin Ordu’dan mutlu bir şekilde şehirlerine dönmesi sağlandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER