Çakir Yol Çalişmalarini İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya-Yeşilyurt yolunda devam eden yol açma ve genişletme çalışmalarını inceledi.Malatya’nın önemli akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt Yolunu prestij caddelerinden biri haline getireceklerini...

Çakir Yol Çalişmalarini  İnceledi
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya-Yeşilyurt yolunda devam eden yol açma ve genişletme çalışmalarını inceledi.
Malatya’nın önemli akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt Yolunu prestij caddelerinden biri haline getireceklerini söyleyen Başkan Çakır, mevcut 20 metre genişliğindeki yolu 50 metre genişliğe çıkardıklarını söyledi. Çakır, “Malatya-Yeşilyurt yolumuzun Fahri Kayahan Bulvarı ile Tecde girişi arasındaki 1,5 km’lik kısmını önümüzdeki günlerde standartlara uygun hale getireceğiz. Burada bisiklet yolu, yaya yürüyüş yolu başta olmak üzere ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları da yapacağız" dedi.
Diğer yol çalışmaları hakkında da bilgi aktaran Çakır, mevcut imar planlarını tekrar gözden geçirdiklerini ifade ederek, “Sahil yolu projemizde toplulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Dilek Mahallemizin yolu projelendirildi. Merkezden baraja doğru açacağımız iki ana arter yolun proje ihalesi yapıldı. Çarmuzu’da da yine kamulaştırmalarımız devam ediyor. Geçmişte Çarmuzu’da 30 evi kamulaştırmıştık. 30’un üzerinde evin kamulaştırması da yapıldı. Bu dönem içerisinde bu yolumuzu bitirmiş olacağız. Kuzey ve Güney Kuşak yollarını bu dönem içerisinde bitirmeye gayret ediyoruz. Açacağımız bu yollarla orta vadede planladığımız ulaşım planlaması Malatya’nın trafiğini rahatlatacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER