Çan Belediyesi İlçe Merkezinde Ağaçlarda Gençleştirme Yapıyor

Çanakkale’nin Çan ilçe merkezinde, cadde ve sokaklarda bulunan ömrünü yitirmiş, çürümüş ve hastalığa yakalanmış ağaçların yerine, Çan’ı görünümüyle ve havasıyla daha da yaşanılabilir bir ilçe konumuna getirebilmek için Çan...

Çan Belediyesi İlçe Merkezinde Ağaçlarda Gençleştirme Yapıyor
Çanakkale’nin Çan ilçe merkezinde, cadde ve sokaklarda bulunan ömrünü yitirmiş, çürümüş ve hastalığa yakalanmış ağaçların yerine, Çan’ı görünümüyle ve havasıyla daha da yaşanılabilir bir ilçe konumuna getirebilmek için Çan Belediye Başkanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile gençleştirme çalışmaları başladı.
Çan Belediye Başkanı Kuzu, “Devrilme, kırılma ile birlikte kazalara sebebiyet vermemek adına tespit edilen bu ağaçlar kaldırıp yerlerine genç ve yeni fidanlar ekimi projesi Çan Belediyesi tarafından başlatılmıştır. Çan Belediyesi ağaçlandırma projesi ilk olarak Bülent Ecevit Caddesinde başlamış olup, ilçemizin muhtelif yerlerinde yeşil alanlarımızın yenilenme çalışmaları ile devam edecektir” dedi. Sökülen ağaçların yenileme ve gençleştirme çalışmaları kapsamında ıslah edildiğini, ifade eden Belediye Başkanı Kuzu, “Güzel ve temiz bir çevrede yaşamak her insanın hakkıdır. Çanımızın daha da yeşillenmesiyle ve Çan halkının ağaçlarımızdan daha da verim alabilmesi amacıyla yola çıkarak, betonlaşan değil tabiatı seven, koruyan ve yeşille iç içe bir Çan oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye olarak park ve bahçe çalışmalarına özel itina gösteriyoruz. Bu nedenle de kurumuş, içi çürük, ömrünü tamamlamış ağaçları temizleme faaliyetlerini başlattık. Budama yapılarak kurtarılabilecekleri budadık. Bu çalışma yapılmasa idi yoğun kar yağışı veya şiddetli bir rüzgar esnasında bu ağaçlar tehlike oluşturabilecek şekilde devrilebilirlerdi. Biz gençleştirme çalışması ile bunları yeniliyoruz. Bu çalışmalarımızla şehrimizin merkezini güvenli ve estetik bir görünüme kavuşturmuş oluyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326