Çati Katı Yangını, Mahalleliyi Korkuttu

Burdur’da tadilatta olan bir evin çatı katında çıkan yangın, mahalleliyi korkuttu.Edinilen bilgiye göre, Burdur Mahallesi İbrahim Bey Sokak’ta Şükriye Oğraş’a ait üç katlı apartmanın çatı katında tadilat yapıldı. İşçiler çalışırken...

Çati Katı Yangını, Mahalleliyi Korkuttu
Burdur’da tadilatta olan bir evin çatı katında çıkan yangın, mahalleliyi korkuttu.
Edinilen bilgiye göre, Burdur Mahallesi İbrahim Bey Sokak’ta Şükriye Oğraş’a ait üç katlı apartmanın çatı katında tadilat yapıldı. İşçiler çalışırken çatı katına döşenen yalıtım malzemesi bir anda alev aldı. Yalıtım malzemelerinin benzinli olması sebebiyle yangını durduramayan işçiler, Burdur İtfaiye’sine haber verdi. Olay yerine gelen İtfaiye Ekipleri, yangını söndürmek için büyük çaba gösterdi. Burdur Belediyesi’ne ait 6 arazöz yaklaşık 1 saat söndürme çalışması yaptı. Yangında mahalleliler tedirgin olurken, Burdur belediye Başkanvekili Ersin Taşlıoğlu da olay yerine gelerek vatandaşlarla görüştü.
Yangın çıktıktan sonra işçilerin kendi imkanlarıyla yangını söndüremediğini dile getiren Mahalle Sakini Semra Uysal, “Ben bu mahallede iki senedir oturmaktayım. Bu inşaat sabahtan beri vardı ama güvence altına almadılar. Biz hepimiz mahallece bunu biliyoruz ve gördük. Dikkat edip duruyorduk, kendileri yangını söndüremediler sonra itfaiyeler böyle çoğaldı, yangın da büyüdü” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER