Çukurova Üniversitesi’nde Kayıt Heyecanı Başladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2014-2015 eğitim öğretim yılı kayıtları, Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu ile Kozan, Karaisalı, Ceyhan, Yumurtalık ve Pozantı Meslek Yüksekokullarında başladı.Çukurova Üniversitesi’nde 2014-2015 Eğitim-Öğretim...

Çukurova Üniversitesi’nde Kayıt Heyecanı Başladı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2014-2015 eğitim öğretim yılı kayıtları, Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu ile Kozan, Karaisalı, Ceyhan, Yumurtalık ve Pozantı Meslek Yüksekokullarında başladı.
Çukurova Üniversitesi’nde 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı kayıtları bugün başladı. Çukurova Üniversitesi’ne bu yıl 9 bin 979 yeni öğrenci kayıt yaptıracak. Ek yerleştirmelerle bu sayının artması beklenirken, kayıtlar sonunda Çukurova Üniversitesi’nde öğrenci sayısının 46 binin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın, Genel Sekreter Nazan Karataş ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Nazım Altan, ilk gün kayıt yaptıran öğrenci ve aileleriyle bu heyecana ortak oldu. Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen kayıtlarda, ilk kayıt Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından yapıldı. İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü’ne yeni başlayan Murat Polat’ın işlemlerini yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Üniversitesi’ne kayıt olan öğrencilere başarı dileklerini iletti.
Kayıt stantlarını tek tek gezen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, kayıt işlemlerini yapan personelle ve öğrencilerle sohbet etti.
ÖĞRENCİLERİN RAHAT BİLGİ ALABİLMESİ İÇİN STANTLAR KURULDU
Öğrencilerin kolay şekilde kayıt yaptırabilmeleri için danışma masaları kurularak sıra numaraları verildi. Öğrenciler sırayla kayıt olacakları bölümün standına gelerek 1 dakikadan kısa süren işlemleri tamamlayarak kayıt oldu. Kayıt sonunda öğrencilere Çukurova Üniversitesi tarafından çeşitli hediyeler verilirken, kayıt stantlarının yanına kurulan bilgilendirici stantlarda da, öğrencilerin Üniversite hakkında bilgi alması sağlandı.
E-KAYIT İLE BİN 552 ÖĞRENCİ ÇÜ’YE KAYDINI YAPTIRDI
Ayrıca, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamındaki Elektronik Kayıt (e-kayıt) ile de Çukurova Üniversitesi’ne bin 552 öğrencinin kaydı yapıldı. Yetkililer e-kayıt sayısının 2 Eylül 2014’e kadar daha da yükseleceğini belirtti. Elektronik kayıt olmayı tercih eden öğrencilerin üniversitelere giderek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek olmadığı bildirildi.
Bu arada, hava sıcaklığının yüksek olması nedeniyle Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından, kayıt alanının dışındaki alanlara dev pervaneler yerleştirildi. Kayıtlar 5 Eylül’de 2014’te sona erecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER