Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! "İçişleri Bakanımızın yanındayız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! "İçişleri Bakanımızın yanındayız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- Destek ödemelerinin tutarı haziran sonu 181 milyar liraya ulaşacak.

- Son dönemde ülkemizdeki güven ve istikrar iklimini hedef alan çok yönlü saldırıların gerisinde, insanımızın elindeki işte bu büyük imkanı alarak, özellikle gençlerimizi karamsarlığa sürükleme gayesi olduğu açıktır. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle, nice oyunları ve tuzakları bozduğumuz gibi, bu sinsi operasyonu da akamete uğratacağımızdan kimse şüphe etmesin. Biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe, hiçbir senaryo ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz, milletimizle aramızdaki uhuvveti bozamaz. Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle yürüdüğünü milletimiz görüyor.

-(HSK seçimleri) Gayet güzel memnuniyet verici bir seçim gerçekleştirildi. Hakimler, Savcılar Kurulu parlamentomuzu oluşturan milletvekillerinin iradesi ile seçildi. Bu uzlaşma tablosu, yeni Anayasa çalışmaları için de fevkalade ümit ve memnuniyet vericidir.

-Geçmişte siyaseti ve toplum hayatını yönetecek, yönlendirecek derecede etki sahibi olan suç örgütlerini, 19 yıl boyunca ellerindeki tüm imkanları alarak birer birer çökerttik. Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendinden menkul cafcaflı lakaplarla anılan sözde babaların racon kestiği Türkiye’yi, hukuktan başka yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik. Özellikle uyuşturucu suçlarıyla mücadele ederken, kimsenin gözünün yaşına bakmadık.

- Bu arada ülkede mikserler var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkemizde sağlanan huzur güven ortamından rahatsız olanlar var. İçişleri bakanımızın yanında olduk, yanında olacağız. Hedefin İçişleri Bakanımız değil, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası olduğuna bakmak gerekir. Binali Yıldırım’ın da oğlu üzerinden hedefe alınması başka bir işarettir. Bu tezgahı da Allah’ın izniyle bozacağız. 

-Tıpkı FETÖ’cüler gibi, tıpkı PKK'lılar gibi bu suç örgütlerini ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız. Esasen suç örgütü mensuplarının yalanlarına ve iftiralarına karşı gereken cevaplar muhatapları tarafından zaten verilmiştir. Bununla kalınmamış tarafların başvuruları üzerine Ankara ve İstanbul Anadolu Yakası başsavcılıkları da gereken tahkikatlara başlamıştır. Geçmişten bugüne hiçbir iddia ortada bırakılmayacak, her şeyi yargı tarafından araştırılıp tüm yalanlar iftiralar ortaya dökülecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER