Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dev Ekrandan “hayırlı Olsun”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dev Ekrandan “hayırlı Olsun”

Ankara Büyükşehir Belediyesi, halk oyuyla seçilen 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Belediye Binası’nın dış cephesinden özel aydınlatmalı sistemle “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.
Büyükşehir Belediye Binası’nın dış cephesinde oluşturulan dev ekrandan, cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni sonrası sabaha kadar “12. CUMHURBAŞKANIMIZ HAYIRLI OLSUN” yazısı ile Cumhurbaşkanlığı Forsu Ankara’ya yansıtıldı.
Ankara’nın muhteşem yeşilinin daha belirgin kılınması için Atatürk Bulvarı’nda özel olarak aydınlatılan ağaçlar da bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan için “kırmızı-beyaz” olarak yandı.
BÜYÜKŞEHİR’İN CUMHURBAŞKANI KARŞILAMASI
Türkiye tarihinde ilk kez halk oyuyla Cumhurbaşkanı seçilerek görevi Abdullah Gül’den devralan Erdoğan’ı, Büyükşehir Belediyesi de özel aydınlatmalarla kutladı.
Büyükşehir Binası’nın dış cephesinde oluşturulan dev ekran bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan için geceye ışık saçtı. Ekranda, kırmızı fon üzerine “12. CUMHURBAŞKANIMIZ HAYIRLI OLSUN” yazısı ile dış cepheyi kaplayan Cumhurbaşkanlığı Forsu, Ankaralıların beğenisini kazandı.
Atatürk Bulvarı da 12. Cumhurbaşkanı için kırmızı beyaza büründü. Refüjdeki ağaçları, özel aydınlatmayla ışıklandıran Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışması, devir teslim töreni sonrasına özel kırmızı-beyaz olarak aydınlandı. Yol boyunca yaklaşık 190 özel armatür, dönüşümlü olarak gece boyunca kırmızı-beyaz olarak Bulvar’a ışık saçtı.