Denizi Olmayan Kentte Kum Voleybol Turnuvası

Denizi Olmayan Kentte Kum Voleybol Turnuvası

Denizin olmadığı Afyonkarahisar’da, belediye tarafından gerçekleştirilen ‘1. Kum Voleybolu Halk Turnuvası’na vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Afyonkarahisar Belediyesi, Voleybol İl Temsilciliği ve Voleybol Sevenler ve Hakemler Derneği işbirliğinde düzenlenen turnuva, Akarçay Rekreasyon Alanı’nda yapıldı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın başkanlığında birçok ilkle tanışan Afyonkarahisar’da ilk kez düzenlenen turnuvaya katılım yoğun olurken toplam 30 takım, 3 gün süren turnuva boyunca birinci olabilmek için ter döktü. Akarçay Rekreasyon alanındaki kum voleybol sahasında oynanan karşılaşmalara Afyonkarahisar halkı büyük ilgi gösterdi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmalar sonucunda dereceye giren takımlara, madalya, kupa, kitap ve para ödülü verildi.
Turnuvanın final maçının ardından gerçekleştirilen ödül törenine katılan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, turnuvaya katılan tüm takımları tebrik etti. İlk kez düzenlenen turnuvanın geleneksel hale getirileceğini açıklayan Başkan Çoban, Eylül ayında ikincisini düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Yeni bir turnuva için şimdiden talepler geldiğini kaydeden Başkan Çoban, ikincisini düzenleyecekleri turnuvanın ödüllerini de daha cazip hale getireceklerini ifade etti.
Etkinliğe, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Demirayak, Belediye Meclis Üyesi M. Yaşar Öndünç, Yüntaş Genel Müdürü Mehmet Sarlık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, Temizlik İşleri Müdürü Abdullah Karadana, İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kasabalı ve çok sayıda sporsever katıldı.