Depremzede çocuklar için 'koruyucu aile' başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesinde yapılan arama-kurtarma çalışmalarında bulunan çocuklarla ilgili açıklama yaptı.

Depremzede çocuklar için 'koruyucu aile' başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Deprem nedeniyle çocuklarımıza koruyu aile olmak isteyen vatandaşlarımız için aşağıdaki duyurunun yapılması gereği duyulmuştur.

Aile ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklarımız ilk olarak Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarımıza alınmakla güvenli şekilde bakımları sağlanmakta ve ailelerine ulaşma çalışmaları yapılmaktadır.

Deprem bölgesinde korunma ve bakım ihtiyacı tespit edilen çocukların durumları meslek elemanlarımız tarafından titizlikle değerlendirmekte, sırada bulunan ve mevcut koruyucu ailelerimizin yanlarına yerleştirme işlemleri sürdürülmektedir.

Yeni başvuruda bulunacak koruyucu aile adaylarımız e-Devlet üzerinden veya deprem bölgesinin dışında ikamet ettikleri ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerimize şahsen başvurabilirler.

Vatandaşlarımıza çocuklarımız için koruyucu aile olma talepleri konusunda göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2023, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilgün metinkol
Nilgün metinkol - 1 ay Önce

Biz olmak isteriz

Nilgün metinkol
Nilgün metinkol - 1 ay Önce

Biz olmak isteriz bende öksüz büyudüm babannem büyüttu

SIRADAKİ HABER