Didim’de Disipline Sevk Edilen Chp’lilerin Cezaları Belli Oldu

Didim’de Disipline Sevk Edilen Chp’lilerin Cezaları Belli Oldu

30 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP üyesi olan fakat yerel seçimler öncesinde CHP’den adaylığı geri çektirilmesinin ardından DSP’ye geçerek Belediye Başkan adayı olan Didim Eski belediye Başkanı Mümin Kamacı’nın seçim çalışmalarına katılan 30 partiliyle ilgili olarak CHP Aydın İl Disiplin Kurulu kararını verdi.
İl Disiplin Kurulu kararına göre Eski İlçe Başkanı Şavgu Aydın ile Eski Kadın Kolları Başkanı Sevgi Yorulmaz kesin çıkarma cezası (partiden ihraç) alırken, 5 kişi 2 yıl süre ile geçici çıkarma cezası,3 kişi de 1 yıl çıkarma cezası 2 kişiye kınama cezası 17 kişiye uyarma cezası verilirken 1 kişiye de ceza verilmediği öğrenildi.
CHP Aydın İl Disiplin Kurulu 30 Mart yerel seçimleri öncesinde Didim CHP’de parti tüzüğüne aykırı çalışan partililerle ilgili kararını verdi. Atilla Emek başkanlığındaki Yüksek Disiplin kurulu kararı doğrultusunda CHP tüzüğü hükümleri uyarınca CHP üyesi 30 kişiye çeşitli cezalar verildi.
Buna göre Eski İlçe Başkanı Şavgu Aydın ile Eski Kadın Kolları Başkanı Sevgi Yorulmaz kesin çıkarma cezası (partiden ihraç) alırken, Hande Kamacı, Cemil Karakış, Eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı’nın oğlu Ramazan Kamacı, Eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı’nın eşi Şefika Kamacı ve Saadet Karaoğlu 2 yıl süre ile geçici çıkarma cezası, Başer Pekdemir, Evren Budak ve Mehmet Pekdemir 1 yıl süre ile geçici çıkarma cezası, Savaş Şen ve Nurettin Koçak kınama cezası, Eski İl Genel Meclis Üyesi M. Cahit Kaya, Eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Caner İnceoğlu, Feride Serttaş, Mehmet Kuğımen,Öznur Öztürk, Nurhayat Dalgıç, Süheyla Deniz, Turgay Karakaplan, Şener Yalçın, Sevda Aydın, Hacı Darıca Haydar Yurdagül, Duran Hoşgör, Şahin Eroğlu, Dursun Şahinler, Fazlı Şilen ve Doğan Can uyarma cezası alırken Salih Demir ise ceza verilmediği öğrenildi.