Didim’de Geleneksel Barış Koşusu Yapıldı

Aydın’ın Didim ilçesinde bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Didim Barış Şenliği etkinliklerinde Geleneksel Barış Koşusu yapıldı. 5 km’lik koşuyu Ahmet Can Bulut kazandı19. Didim Barış Şenlikleri etkinlikleri kapsamında düzenlenen...

Didim’de Geleneksel Barış Koşusu Yapıldı
Aydın’ın Didim ilçesinde bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Didim Barış Şenliği etkinliklerinde Geleneksel Barış Koşusu yapıldı. 5 km’lik koşuyu Ahmet Can Bulut kazandı
19. Didim Barış Şenlikleri etkinlikleri kapsamında düzenlenen Barış Koşusu Apollon Tapınağı ile Altınkum arasında yapıldı. Bugün saat 10:00’de Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın startıyla başlanan koşuya Didimlilerin yanı sıra ilçede yaşayan İngiliz uyruklu vatandaşlar da katıldı.
Koşunun startı öncesi konuşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Her yıl geleneksel olarak yapılan Didim Barış Şenliklerinin bu yıl 19’ncisini gerçekleştirdiklerini belirterek “Bu tür etkinlikler simgesel etkinlikler, Barış için yaptığımız bu etkinlik okyanusta bir su damlası gibi… Bizler bu yıl Barış Festivalinde ana tema olarak Barış ve Çocukları adıyla etkinlikler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Buradan yaktığımız bu barış meşalesi dalga dalga yayılarak her yere ulaşır.” dedi.
Ardından yarışa start verilirken, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Belediye Zabıtası kontrolünde 5 km’lik Apollon Tapınağı ile Altınkum arasında koşu yapıldı. Barış koşusunda bu yıl Ahmet Can Bulut birinci gelirken ikinciliği İngiliz Michela Mcnally elde ederken üçüncülüğü ise Murat Yıldırım elde etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER