Didim’de Rotary Kulübü Tarafından Bilgilendirme Etkinliği

Didim’de topluma ve insanlığa yarar sağlamak adına “Bugün 1 Saat-Yarın 1 Hayat” sloganıyla düzenlenen ’Kalın Bağırsak ve Meme Kanseri’ etkinliği Altınkum’da gerçekleştirildi.Altınkum Yalı Caddesi üzerinde yapılan etkinliğe...

Didim’de Rotary Kulübü Tarafından Bilgilendirme Etkinliği
Didim’de topluma ve insanlığa yarar sağlamak adına “Bugün 1 Saat-Yarın 1 Hayat” sloganıyla düzenlenen ’Kalın Bağırsak ve Meme Kanseri’ etkinliği Altınkum’da gerçekleştirildi.
Altınkum Yalı Caddesi üzerinde yapılan etkinliğe Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Rotary Kulübü Başkanı Serap Ceyhan, Denizli Rotary Kulübü Başkanı Mürüvet Algümüş, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Kanserle Dans Derneği yöneticileri, CHP’li Meclis üyeleri ile Rotary Kulübü üyeleri katıldı.
Altınkum vakıflar önünde kurulan şişme dev balon ile kolon kanseri ve meme kanseri ile ilgili uzman sağlık ekipleri tarafından bilgilendirme çalışması yapıldı.
Etkinliği açılışında konuşan Didim Rotary Kulübü Başkanı Serap Ceyhan ise projenin startını veriyoruz. 4-7 Eylül tarihlerinde saat 18:00’den gece 24:00’ee kadar ‘erken teşhis hayat kurtarır’ ve “Bugün 1 Saat- Yarın 1 Hayat” Burada meme ve kolon kanseri hakkında farkındalık yaratmak istiyoruz. Bir tek hayat kurtarırsak ne mutlu bizlere; bu konuda Denizli Rotary kulübü ve Kanserle Dans Derneğiyle birlikte yapmaktan çok mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Denizli Rotary Kulübü Başkanı Mürüvet Algümüş ise, “Burada olmak güzel, projeyi genişletmek ve başarıya ulaştığını görmek çok güzel son 3 haftada binlerce kişiye ulaştık. Didim halkının ayağına geldik. Gelsinler faydalansınlar. Bilgilendirmek için buradayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay sezon itibariyle bir çok etkinliğin yapıldığını belirterek “Bu süreçte sağlığı ilgilendiren çok önemli bir etkinlik; bu hastalıkta bir artış olduğunu basından öğreniyoruz. Böyle bir konuda farkındalık yaratmak amacıyla bu konuyu halkın hizmetine suna bizim Rotary kulübüne ve diğer kulüpler adına herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Didim Rotary Kulübü Başkanı Serap Ceyhan, Başkan Atabay’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Ardından kurulan şişme dev balon gezildi; bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Etkinlik 7 Eylül Pazar gününe kadar Altınkum’da açık kalacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER