Dışişleri Bakanlığı, Mali’deki Terör Saldırısını Kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Mali’de meydana gelen terör saldırısını kınadı.Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Mali’nin kuzeyindeki Kidal kentinde 2 Eylül tarihinde gerçekleşen, BM Çokboyutlu Entegre İstikrar Misyonu’nunda...

Dışişleri Bakanlığı, Mali’deki Terör Saldırısını Kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Mali’de meydana gelen terör saldırısını kınadı.
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Mali’nin kuzeyindeki Kidal kentinde 2 Eylül tarihinde gerçekleşen, BM Çokboyutlu Entegre İstikrar Misyonu’nunda (MINUSMA) görev yapan 4 Çad’lı askerin hayatını kaybetmesine ve 15 kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve kardeş Mali ve Çad halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.
Açıklamada, Mali’de devam eden diyalog ve uzlaşı sürecinin geldiği önemli dönemeçte, BM personelini hedef alan menfur saldırının faillerinin biran önce yakalanarak adalet önüne çıkarılmalarını bekledikleri belirtildi. Açıklamada, Türkiye’nin Mali’deki kalıcı barış ve istikrarın tesisi için başından bu yana gerek ikili düzeyde gerek uluslararası platformlarda her türlü desteği sağladığı ve önümüzdeki dönemde de dost ve kardeş Mali halkıyla dayanışma içinde olmaya devam edeceği kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER