Dünya Fotoğrafçıları Kapadokya’da Buluşuyor

Dünya Fotoğrafçıları Kapadokya’da Buluşuyor

Uluslararası Fotoğraf Federasyonu (FIAP) üyesi fotoğrafçılar, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) konuğu olarak 1-7 Eylül 2014 tarihinde Kapadokya’da buluşuyor.
Ülkemizdeki 40 Fotoğraf Sanatı Derneği’nin 8 bin üyesiyle oluşturduğu, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’ nun gerçekleştirdiği organizasyonda 51 ülkeden toplam 300 fotoğrafçı konuk edilecek.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Nevşehir Valiliği, Ürgüp Belediyesi ve Göreme Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşecek olan ‘Dünya Fotoğrafçıları Şöleni’ bir hafta süreyle devam edecek.
Afad eski Başkanı ve TFSF Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Sezer, “Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin (AFAD) yürüttüğü ’32. FIAP 2014 Siyah Beyaz Baskı Bienali, FIAP tarihinin ödüllü en iyi fotoğraflarından oluşan “Best of the Best” sergileri ve FIAP genel Kurulu, Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleşecek. 3 Eylül 2014 tarihinden sonra Kapadokya bölgesine kayacak olan etkinlikler adeta Dünya Fotoğrafçılar Şölenine dönüşecek. Ülkemizin ancak elli yılda bir yakalaya bileceği bir şansı elde ettik, ” dedi