Dünya Gençleri Games Of Troy Parkurunda Yarıştı

Dünya Gençleri Games Of Troy Parkurunda Yarıştı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Games Of Troy parkuru dünya gençlerini buluşturdu. İtalya, İspanya, Ukrayna, Macaristan, Yunanistan, Almanya, Amerika, Fransa ve Hollanda’dan gelen Avrupa Öğrencileri Forumu (AEGEE) üyesi 28 genç yarışmacı Games of Troy parkurunda kendi sınırlarıyla yarıştı.
ÇTSO’nun Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı için hazırladığı projelerden biri olan Games of Troy parkuru, dünya gençlerini ağırladı. Zorlu parkurda yer alan birbirinden zorlu engelleri aşmaya çalışan yarışmacılar, renkli görüntüler oluşturdu. İspanyol Zorge Cil Royo, 20.20 dakikalık derecesiyle, yarışmanın bitiş platformu olan Troya Kalesi’ne erkek yarışmacılar arasında birinci olarak ulaştı.
ÇOMÜ Teknopark alanındaki parkurda Ukraynalı Paduka Lina ise 25.40 dakikalık derecesiyle bayanlar yarış şampiyonu olmayı başardı. Erkeklerde Uğur Kaya 20.28’lik derecesi ile ikinci olurken, üçüncülüğü 20.30’la Hakan Ünal aldı. Bayanlarda ikincilik 28.30 ile İspanyol Silvia Munos’un, üçüncülük ise 33.30’la Amerikalı Mary Mac Kenty’nin oldu. Yarışmacılardan Yunanlı Evi Topali, “Hayranı olduğum Troya efsanesini Çanakkale’de böyle sıra dışı bir parkurda yaşamaktan benzersiz bir sevinç duydum. Troya duvarlarını aşmak, Troya atına tırmanmak benim için çılgınca bir deneyim oldu” dedi.