Edirne Valisi Şahin: "ağustos Ayının Türk Tarihinde Önemli Bir Yeri Vardır"

Edirne Valisi Şahin: "ağustos Ayının Türk Tarihinde Önemli Bir Yeri Vardır"

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Ağustos ayının Türk tarihinde önemli bir yeri olduğunu söyledi.
Vali Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan büyük zaferin 92’nci yıl dönümünü coşkuyla kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.
Şahin, Türk tarihinde Ağustos ayının farklı ve önemli bir yeri olduğuna değinerek, "Zafer ayı olarak nitelendirdiğimiz bu ay milletimiz açısından önemli bir dönüm noktası olmuştur. Anadolu’yu vatan edişimiz de bu Ağustos zaferi ile olmuştur. Türk milletinin nice fedakarlıklarla verdiği İstiklal mücadelesini bütün dünyaya haykırdığı ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde açtığı altın bir sayfadır. Şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi ile Türk milleti egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırmıştır. Bu haykırış, milletimizin bekasının önemli bir göstergesi olmuştur" ifadelerini kullandı.
Tarih boyunca hiçbir zaman boyunduruk altında yaşamayan Türk ulusunun doğuştan taşıdığı kabiliyete dikkat çeken Vali Şahin, "Türk ulusunun doğuştan taşıdığı kabiliyet ve kudret ile şekillenen ruhu, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni, sonsuza kadar yaşatacak dinamik gücün temeli olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramının 92’nci yıl dönümünü kutlar saygılar sunarım" dedi.