Eğitim Sendikalarından Melikgazi Kaymakamlığı Binasının Önünde Basın Açıklaması

Eğitim Sendikalarından Melikgazi Kaymakamlığı Binasının Önünde Basın Açıklaması

Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Aktif Eğitimciler Sendikası üyeleri Melikgazi Kaymakamlığının önünde toplanarak yaptıkları basın açıklamasında okul müdürlerine verilen puanlamayı eleştirdi.
Aktif Eğitim Sendikası Kayseri Başkan Vekili Turgay Yolcu “bir ulusun en önemli davası şüphesiz ki eğitim davasıdır. Biz eğitimciler böyle bir yüce davaya gönül vererek bu ağır yükün farkında olarak yetiştirildik. Mücadelemiz cahillikleydi, bilgisizlikleydi, geri kalmışlıklaydı. Öğrencilerimize eğitim verirken hep doğru yolda olmalarını, dürüstlükten ayrılmamalarını, adaletli olmalarını öğütledik. Ama üzülerek söylüyorum ki biz öğrencilerimizi tam anlamıyla yetiştirememişiz. Zira bizlerin ellerinde yetişen öğrencilerimiz büyüdüler bizim başımıza müdür oldular, kaymakam oldular, vali oldular, müsteşar oldular, bakan oldular” dedi.
Yolcu “ Bu müdürler, kaymakamlar, valiler, müsteşarlar, bakanlar bizim öğrencilerimiz olamaz. Çünkü biz bunları böyle yetiştirmedik. Biz bunlara adaletli olmalarını söyledik; bunlar adaleti ayaklar altına aldılar; biz bunlara kul hakkı yememelerini söyledik, bunlar başta kendilerini yetiştiren öğretmenlerin hakkını gasp ettiler. Biz bunlara ne olursa olsun doğruluk ve dürüstlükten vazgeçmeyin dedik, bunlar küçük hesaplar uğruna, menfaatleri uğruna yollarını şaşırdılar” diye konuştu.