Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Elektrikler Gitti: Lösemi Araştırması Çöp Oldu!

İsveç'teki Karolinska Enstitüsü'nde yıllardır devam eden lösemi araştırması, beklenmedik bir durumla karşılaşarak çöp oldu.

Yayınlanma:

İsveç’teki Karolinska Enstitüsü’nde gerçekleştirilen lösemi araştırmasının milyonlarca dolar değerindeki örnekleri, Noel tatilinde bir dondurucunun arızalanması sonucu çöp oldu.

Stockholm’de bulunan enstitüde yıllardır devam eden araştırmanın örnekleri, eksi 190 derecede korunan tanklarda muhafaza ediliyordu. Ancak Noel arifesinde meydana gelen dondurucu arızası, araştırma örneklerinin yok olmasına neden oldu.

Üniversite dekanı Matti Sällberg, olayın muhtemelen yılın en kötü zamanında gerçekleştiğini belirtirken, lösemi tedavisi için kullanılan bazı örneklerin 30 yıllık olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABER Pankreas Kanseri Vakalarında Endişe Verici Artış Gözlemlendi
İsveç'teki Karolinska Enstitüsü'nde yıllardır devam eden lösemi araştırması, beklenmedik bir durumla karşılaşarak çöp oldu.

Üniversite, polise bildirirken çöp olan örneklerin değerinin 500 milyon kronu (yaklaşık 1,5 milyar TL) bulduğunu tahmin ediyor. Olayla ilgili sabotaj ihtimali de araştırılıyor.

Karolinska Enstitüsü, Nobel Tıp Ödülü’nü kazanan isimleri seçen bir kurum olarak da tanınıyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler