Elon Musk, Twitter'ı satın aldı: "İnsanlığa yardım etmek için yaptım"

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter'ı resmen satın aldığını açıkladı. Musk, Twitter’ı neden satın aldığıyla ilgili yaptığı açıklamada, "İnsanlığa yardım etmek için yaptım” dedi.

Elon Musk, Twitter'ı satın aldı: "İnsanlığa yardım etmek için yaptım"

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, sosyal medya hesabından Twitter’ı neden satın aldığıyla ilgili bir açıklama yayınladı. Musk, "Sevgili Twitter reklamcıları" notuyla paylaştığı açıklamada, sosyal medya platformunu 'insanlığa yardım etmek için satın aldığını' söyledi.

Twitter'ı yalnızca reklam gelirleri için satın aldığı yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Musk, "Twitter’ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesindeki insanların şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışabilecekleri ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği adına önemli olmasıdır" dedi.

"Twitter'ı insanlığa yardım etmek için satın aldım"

Musk, şöyle devam etti:

"Geleneksel medyanın büyük bir bölümü, bitmek bilmeyen tıklama arayışında parayı getirenin bu olduğuna inandıkları için bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi fakat bunu yaparken diyalog fırsatı ise kaybedildi. Bu nedenle Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. İnsanlığa yardım etmek için yaptım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER