Erciş Kaymakamlığından 104 Aileye Konut

Van’ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen yıkıcı depremde evleri ağır hasarlı olan ancak maddi imkansızlıklarından ötürü TOKİ tarafından yapılan afet konutlarından yararlanamayan aileler, kaymakamlığın girişimleri...

Erciş Kaymakamlığından 104 Aileye Konut
Van’ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen yıkıcı depremde evleri ağır hasarlı olan ancak maddi imkansızlıklarından ötürü TOKİ tarafından yapılan afet konutlarından yararlanamayan aileler, kaymakamlığın girişimleri sonucu sıcak yuvalarına kavuşuyor.
Erciş Kaymakamlığı tarafından geçen yıl başlatılan proje kapsamında, 23 Ekim depreminde evleri ağır hasarlı olan vatandaşlar için Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) inceleme başlatmıştı. Tek tek yapılan incelemeler sonucu maddi imkansızlıklarından ötürü TOKİ Afet Konutlarından ev sahibi olamayan ve halen ağır hasarlı evlerinde ikamet eden yardıma muhtaç ailelerin isimleri Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne sunulmuştu. Genel müdürlük tarafından gerekli bütçe hazırlıklarının tamamlandığını ve 104 aile için hane başı 20 bin 288 TL ödeneğin gönderildiğini belirten Erciş Kaymakamı Barboros Baran, barınma yardımı adı altında 2 milyon 109 bin 952 TL ödenek ayrıldığını söyledi. Ödemelerin yapılmasıyla birlikte vatandaşların inşaat malzemelerini alarak konut inşaatlarına başladığını da anlatan Baran, “Devletimiz ve hükümetimiz sosyal devlet olmanın gerekliliğini yerine getirerek fakire yardım elini uzattı. İnşallah kış mevsimine girmeden onları sıcak yuvalarına kavuşturacağız. Geçen yıl da bu proje kapsamında yine 4 vatandaşımızı ev sahibi yapmıştık. Bu evlerin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımız da sıcak yuvalarında devletimize, milletimize bolca dua etsinler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER