Fikret Orman'dan cinsiyet açıklaması

Fikret Orman, Bursa dönüşü yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamalarda cinsiyetçi bir yaklaşım kullandığı eleştirilerinin ardından, "Benim iki kız kardeşim, iki de kızım var. Cinsiyet ayrımcılığı kesinlikle yapmadım" dedi.

Fikret Orman'dan cinsiyet açıklaması

Orman'ın BJK TV'ye yaptığı açıklamalar, kulübün resmi internet sitesinde de yer aldı.

Fikret Orman, Bursaspor maçının ardından İstanbul'a dönüşte yaşananlarla ilgili açıklamalar yaptığını hatırlatarak, "Bursa dönüşü yaşanan olaylarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundum ama onlar da benim bir lafımı cımbızla içinden çekip yine bana karşı bir yıpratma aracı olarak kullanmışlar. Kimse benim sözlerimi başka mecralara çekmeye çalışmasın. Benim iki kız kardeşim, iki de kızım var. Cinsiyet ayrımcılığı kesinlikle yapmadım. Topluluk halinde taşkınlık yapanların teke tek kalındığında daha anlayışlı olduklarını anlatmak için bir ifade kullandım basın mensuplarına ama yanlış yerlere çekildi" diye konuştu.

Bursa dönüşünde hoş olmayan görüntüler oluştuğunu kaydeden Orman, özetle şunları söyledi:

"Arabama vuranlar, küfür edenler Fikret Orman'a değil, Beşiktaş camiasına ve taraftarlara küfür ettiler. Taraftarlarımızın çoğu Bursaspor gibi zor bir deplasmandan galip dönen takımımızı kutlamak için Kartal İskelesi'ne gelmişler. Bir de birkaç kişilik örgütlü bir grup takıma laf atmak, taşkınlık yapmak için gelmiş. Yaşananlara üzüldüm ve sinirlendim. Taviz vermeden doğruları uygulamaya devam edeceğiz. Bizler de taraftarlıktan geldik. Beşiktaş'ı temsil edenlere saygı duymak bizde esastır. Hiçbir zaman Beşiktaş başkanının arabasına tekme atılmamıştır. Beşiktaşlılar olarak bu art niyetli kişileri aramızdan çıkarmalıyız. Bu tarz olaylar, eğer önlem alınmazsa daha kötü şekilde sonuçlanabilir. Kanunsuzca hareket edenlerin karşısında, kanunlar ve devletin kolluk güçleri yer almalı."

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326