Galatasaray Liv Hospital, Nolan Smith İle Anlaştı

Galatasaray Liv Hospital, Nolan Smith İle Anlaştı

Galatasaray Liv Hospital, ABD’li guard Nolan Smith ile 1 yıllığına anlaştı.
Galatasaray Liv Hospital, kesin olarak anlaşmaya vardığı Nolan Smith ile Liv Hospital Ulus’ta gerçekleştirilen törenle 1 senelik resmi sözleşmeyi imzaladı.
SMİTH: “AVRUPA’DA BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ”
Sarı-kırmızılı takımın yeni transferi ABD’li basketbolcu Nolan Smith, öncelikle çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Galatasaray Kulübü’nün bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım. Burada şampiyonluklar yaşamak istiyorum, buraya gelme nedenim bu. Bizi destekleyen taraftarımızla sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da başarılı olmak istiyoruz. Zaman farkından dolayı biraz zorluk çekiyorum ama idmanlarla takıma alışma düzenim devam ediyor” dedi.
ÖZYER: “İLK İMZA TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer ise Nolan Smith’in çok önemli bir kolej kariyerine sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu seneki ilk imza törenimizi Nolan Smith ile birlikte yaptık. Öncelikle buraya kadar gelen basın mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Galatasaray Liv Hospital olarak bu sezon yabancı oyuncu olarak değişik isimlerle beraber olacağız. Bugün de Nolan Smith bizle beraber ilk imzasını atmak üzere” diye konuştu.
NOLAN SMİTH KİMDİR
1988 doğumlu Amerikalı oyuncu son olarak Cedetiva Zagreb forması giydi. Geçtiğimiz sezon Eurocup’ta 16,3 sayı 4,1 asist ortalamaları yakalarken, Hırvatistan Ligi’nde 13,8 sayı ortalamasıyla şampiyonlukta pay sahibi oldu. Adriyatik Ligi’nde de istikrarını sürdürüp maç başına 13,3 sayı üretti. Duke Üniversitesi mezunu olan Smith Junior, 2010’da NCAA şampiyonluğu yaşadı. 20,6 sayı 5,1 asist ortalamasıyla senior sezonunu tamamlarken, 2011 NBA draftında birinci turda 21. sıradan Portland Trail Blazers tarafından seçildi ve iki sezon en üst düzey basketbol organizasyonunda yer aldı. Smith çok kısa bir süre Gelişim Ligi’nde de oynadı ve 22,5 sayı ortalama tutturdu. 9 sezon NBA’de oynayan ve erken yaşta hayata veda eden Derek Smith’in oğlu olan Nolan, 1,88 metre boyunda olup guard rolünde oynuyor.