Galatasaray'dan hukukçulardan açık davet

Galatasaray Yönetimi kulübün eski avukatı tarafından gündeme getirilen yolsuzluk iddiaları üzerine hukukçuların inceleme yapmaları için davette bulundu.

Galatasaray'dan hukukçulardan açık davet

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) ve Tahkim Kurulu'nun aldığı kararları Türkiye'nin önde gelen hukukçularına inceleteceklerini bildirdi.
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyle;

"TFF'nin, Disiplin Kurulu'yla Tahkim Kurulu'nun son aylarda üstüste almış olduğu, tarafsızlık ilkesini hiçe sayan ve güvenilir bir merci olmak vasfını kaybettiğine dair endişelerimizi araştırmak; TFF'nin ve kurullarının karar ve icraatlarının kuruluş sebep ve ilkeleriyle uyumlu olup olmadığını inceletmek üzere, Yönetim Kurulu'muz, Türkiye'nin önde gelen ve tarafsız hukukçularını davet etme kararı almıştır. Çıkacak rapor, kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır.

Bu vesileyle, taraftarlarımızdan, TFF'nin ve kurullarının son kararlarına tepkisini çok iyi anlamakla beraber, bu konuda sükunetlerini kaybetmeden, bu çalışmaların sonucunu sağduyu içerisinde beklemeleri rica olunur." 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER