- GİRESUN’DA CHP’DEN AVM TEPKİSİ

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Seka Aksu arazisi ile takas edilen stadyuma Alışveriş Merkezi (AVM) yapılmasının söz konusu olduğunu ifade ederek bu projeyi eleştirdi.Özellikle kamu eliyle Alışveriş Merkezleri’ne...

- GİRESUN’DA CHP’DEN AVM TEPKİSİ
Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Seka Aksu arazisi ile takas edilen stadyuma Alışveriş Merkezi (AVM) yapılmasının söz konusu olduğunu ifade ederek bu projeyi eleştirdi.
Özellikle kamu eliyle Alışveriş Merkezleri’ne destek olunmasına karşı çıktıklarını belirten İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Yılmaz, bu projelerin küçük esnafı bitirme projeleri olduğunu söyledi. Yılmaz “Son yıllarda kamusal alanlarda AVM’lerin yapılması söz konusudur. Ancak AVM projeleri dünyada gelişmiş değil bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde yayın olduğu görülmektedir. AVM’ler küresel güçlere küçük esnafın teslimiyetidir . AVM’ler yerel ve bölgesel olarak esnafın kepenk kapatmasına neden olmaktadır. Giresun‘da da AVM’ler arttıkça küçük esnafın kepenk kapattığı görülmektedir. Ekonomisi küçülmüş, yoksulluk şaha kalmış bir il olan Giresun, bugün yüzde 12’lik oranla en fazla esnafın kepenk kapattığı iller arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Buna rağmen SEKA arazisi ile becayiş yapılan stadyum üzerinde de AVM’lerin yapılması gündeme gelmektedir. Biz kamu eliyle AVM yapılarak esnafa kıyma projesine karşıyız. Biz tüketen Giresun yerine üreten bir Giresun olsun istiyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327