Güngörenli Çocuklar Tatilin Tadına Yaz Okulunda Vardı

Güngörenli Çocuklar Tatilin Tadına Yaz Okulunda Vardı

Güngörenli çocuklara her yıl keyifli bir yaz tatili yaşatan Güngören Belediyesi’nin yaz okulu programı bu yıl da çocukların gözdesi oldu.
Güngören Belediyesi, yaz okulu programı ile Güngörenli öğrencilere doyumsuz bir tatil yaşattı. Güngören Belediyesi’nin her geçen yıl, öğrencilerin isteklerine cevap verecek nitelikte branşlarla geliştirdiği yaz okulu programları bu yıl da çocukların vazgeçilmezi oldu. Spor okullarının yanı sıra bilgi evlerinin de yer aldığı yaz okulları kapsamında yaklaşık 4 bin öğrenci tatil boyunca eğitim gördü. Yaz tatilinin vazgeçilmez eğlencesi yüzmenin yanı sıra basketbol, voleybol, futbol branşlarında uzman eğitmenler eşliğinde çalışmalarını sürdüren çocuklar tatilin keyfini doyasıya çıkarırken, spor yaparak, eğlenerek ve öğrenerek serbest zamanlarını verimli bir şekilde geçirdi. Sıcak havalardan bunalan minikler yüzme havuzlarında hem yüzme öğrendi hem de geleceğin yüzme şampiyonları olabilmek için kulaç attı.
Çocukların yaz tatillerini dolu dolu geçirmeleri için büyük çaba gösterdiklerini dile getiren Güngören Belediye Başkanı Yücel Karaman, “Çocuklarımızın oyun, spor, kültürel etkinlikler, eğlenme, eğitim, dinlenme, korunma ihtiyaçlarının karşılanması bizim birincil önceliklerimiz arasında. Biliyoruz ki bugün attığımız sağlam adımlar, gelecekte büyük ve anlamlı değerlere dönüşecek. Bunun bilinciyle çocuk ve gençlerimizin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda yaşam kalitesini arttırma hedefiyle onlara yönelik hizmetlerimizi planlıyoruz. Bu kapsamda çocuklarımızın yaz aylarında hoşça vakit geçirebilmeleri amacıyla her yıl yaz spor okullarımızı hizmete sunuyoruz. Kendilerini istedikleri alanda geliştirmeleri için birçok alanda eğitici ve eğlenceli kurslar düzenliyoruz. Günlerini, saatlerini kendilerine fayda sağlamayan şeylerle geçirmeleri yerine, havuzlarımızda, ilgi duydukları kurslarda, hobi kazanmaları ve hayatlarına değer katmalarını amaçlıyoruz. Tek amacımız, gelişmiş bir toplum için, iyi eğitim almış bireyler yetiştirmek. Bu amaç için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.