Hakkari’de 1 Eylül Heyecanı

Hakkari’de “1 Eylül Dünya Barış Günü” heyecanı başladı.Hakkari Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış gününü “Barışta Hakkari’de bulaşalım” kardeşlik projesi kapsamında hazırlanan etkinlikler için tüm...

Hakkari’de 1 Eylül Heyecanı
Hakkari’de “1 Eylül Dünya Barış Günü” heyecanı başladı.
Hakkari Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış gününü “Barışta Hakkari’de bulaşalım” kardeşlik projesi kapsamında hazırlanan etkinlikler için tüm hazırlıklar tamamlandı.
Çarşı merkezinde bulunan öğretmen evi önündeki cadde Beşiktaş Belediyesi tarafından asfaltlanıp, çevresindeki tüm binalar aynı renkte boyanarak hazır hale getirildi. Etkinliklerin başlanmasına sayılı saatler kaldığı Hakkari’de ’Barış’ adı verilen öğretmenler evi önündeki cadde ise boydan boya balonlarla süslendi. Caddenin şehrin görüntüsüne ayrı bir renk kattığı Hakkari’de birçok vatandaş hatıra fotoğrafları çektirdi.
Hakkari Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu, Hakkari’de ’Kardeş belediyecilik’ adı altında bir ilk yaşandığını ifade ederek Beşiktaş Belediyesi ile sevgi köprüsü oluşturduklarını söyledi. 1 Eylül Dünya barış gününün anlam ve önemi çok büyük olduğunu ifade eden Hatipoğlu, "Bizler Beşiktaş Belediyesiyle sevgi köprüsünü oluşturuyoruz" dedi.
Hakkari’deki etkinlikler iki gün boyunca devam edecek, yürüyüş ve konserler düzenlenecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER